MAGICO - podłogowe kolumny S7 (8.04.2015)
Amerykańska firma Magico poszerzyła serię S o model S7 - pełnopasmowe, trójdrożne kolumny podłogowe. Cena w wykończeniu M-CAST (matowe) to 263.000 zł, natomiast cena w wykończeniu M-COAT (błyszczące) to 291.000 zł.
Jak zwykle w przypadku Magico obudowa jest wykonana z półcalowych zaokrąglonych paneli aluminiowych obrabianych w firmowej fabryce. Profile mają w przekroju 16 cali. Rozmieszczenie wewnętrznych wzmocnień jest zoptymalizowane i ma na celu minimalizację rezonansów oraz stworzenie głośnikom idealnego środowiska pracy.
Zastosowano nowy głośnik wysokotonowy, średniotonowy oraz głośniki niskotonowe wywodzące się z modelu MProject. W S7 pracują trzy dziesięciocalowe przetworniki basowe o ekstremalnie mocnych magnesach i sztywnych aluminiowych membranach. Wychylenie cewki głośnika ma wartość 15 mm, co wystarcza do wytworzenia czystego, pozbawionego zniekształceń basu, którego ciśnienie może dochodzić nawet do 120 dB przy 50Hz/1m.
Sześciocalowy głośnik średniotonowy ma membranę wykonaną z materiału będącego kombinacją nanorurek węglowych Multi-Wall firmy Arkema oraz Nanografenu C-750 firmy XG Sciences. Połączenie tych dwóch tworzyw jest o 20% lżejsze i o 300% sztywniejsze od materiału, z którego wykonana była poprzednia wersja głośnika. Układ napędzający składa się z dwóch bardzo dużych magnesów neodymowych, tworzących ultrastabilne pole magnetyczne, w którym porusza się tytanowa cewka. Przetwornik pracuje w komorze wykonanej z polimeru o składzie objętym tajemnicą. Taki sam materiał został wcześniej użyty w modelu S3.
Jednocalowy głośnik wysokotonowy ma berylową, pokrytą diamentem membranę, której geometria została zoptymalizowana za pomocą narzędzi do tworzenia modeli opracowanych przez firmę Finite Elemente. Stworzony wyłącznie na potrzeby S7 głośnik ma duże wychylenie, a napędza go magnes neodymowy dostosowany do skuteczności i mocy S7. Głośnik ma szeroką charakterystykę dyspersji i ultraniskie zniekształcenia.
Opracowana przez Magico zwrotnica Elliptical Symmetry Crossover jest zbudowana z komponentów niemieckiej firmy Mundorf.