Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - wzmacniacz zintegrowany Diablo 300 (17.08.2015)

Duńska firma Gryphon rozpoczęła sprzedaż nowego wzmacniacza zintegrowanego Diablo 300, który był już prezentowany na wystawie w Monachium. Cena urządzenia to 12.800 Euro plus lokalny podatek.

Nowy model jest znacznie zmieniony w stosunku do wcześniejszego wzmacniacza Diablo, który był produkowany przez 10 lat. Przy projektowaniu Diablo 300 wykorzystano koncepcje, podzespoły i technologie, które zostały zastosowane w przedwzmanciaczu Gryphon Pandora oraz wzmacniaczu mocy Mephisto. Dostępny opcjonalnie moduł konwertera PCM/DSD (1*USB, 2*SPDIF, 1*AES, 1*optyczne) bazuje na konstrukcji Gryphona Kalliope. Moduł przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC opiera się zaś na konstrukcji Legato Legacy.

Diablo 300 to wzmacniacz dual-mono, bez sprzeżenia zwrotnego. Moc na różnych obciążeniach wynosi kolejno: 2 x 300W (8Ω), 2 x 600W (4Ω), 2 x 950W (2Ω). Pasmo przenoszenia rozciąga się od 0,5Hz do 350kHz.

Ścieżka sygnału jest bardzo krótka, z minimalną ilością okablowania, a gniazda połączeniowe są wlutowane bezpośrednio w płytki drukowane. Dwuwarstwowe i czterowarstwowe płytki drukowane wykonane zgodnie ze specyfikacja militarną mają ściżki o grubości do 105 mikronów.

Regulator głośności bazuje na projekcie zaczerpniętym z przedwzmacniacza Pandora. Jest to 43-stopniowy regulator krokowy, sterowany mikroprocesorem, zbudowany z rezystorów i przekaźników. Niezależnie od wybranego położenia w torze są maksymalnie dwa precyzyjne rezystory.

Stopień wejściowy bazuje na dyskretnym układzie pracującym w klasie A. W zasialczu pracują dwa transformatory toroidalne Holmgrena. Ich rdzenie i uzwojenia są produkowane z wykorzystaniem technologii próżniowej aby wyeliminować mechaniczny przydźwięk. Diablo wykorzystuje też lokalne stabilizatory zasilania.

Wejścia symetryczne są wykonane przy pomocy złoconych gniazd XLR Neutrik. Wejścia i wyjścia RCA są złocone i mają teflonową izolację. Poziomy wejść można indywidaulnie dopasować. Przekazanie sygnału o stałym poziomie pozwala na integrację z przedwzmacniaczem wielokanałowym w systemach surround.

Wyświetlacz fluorescencyjny pokazuje ustawienia wzmacniacza. Jasność wyświetlacza może być zmieniana (nastawy 100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony). Do sterowania można wykorzystać podświetlane sensory dotykowe lub pilota, a dodatkowo jest też wejście dla zewnętrznego odbiornika podczerwieni. Diablo 300 ma też wejście i wyjście wyzwalacza 12V. Dostępna jest opcja aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wzmacniacz ma nieinwazyjny system zabezpieczający.

Tak jak pozostałe produkty Gryphona, Diablo 300 został zaprojektowany przez Flemminga E. Rasmussena i jest produkowany w Danii.

[zdjęcie wzmacniacza Gryphon Diablo 300]
[zdjęcie wzmacniacza Gryphon Diablo 300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl