SMSL - DP3, wszechstronny odtwarzacz plików (10.05.2019)
Do sprzedaży wszedł bogato wyposażony odtwarzacz plików DP3 chińskiej firmy S.M.S.L. Cena urządzenia w Polsce wynosi 1.699 złotych (dystrybucja MIP).
Urządzenie może odbierać sygnał z wielu źródeł/nośników. Jest gniazdo do odczytu kart micro SD (pojemność do 256GB), dwa gniazda USB typ A, możliwość odbioru przez Bluetooth (wersja 4.0), bezprzewodowe łącze sieciowe WiFi (dwuzakresowe) i port Ethernet do przewodowego połączenia sieciowego (100Mbit/s).
Maksymalny prąd zasilający na wejściach USB to 2A. Jeśli oba gniazda są używane równocześnie to w tym limicie musi się zmieścić łączny prąd, a kiedy używane jest tylko jedno gniazdo to prąd 2A jest w całości dostępny na tym gnieździe.
Istnieje możliwość podłączenia NAS, w tym obsługa protokołu Samba. Obsługiwane jest DLNA. Pełne wsparcie ma protokółu AirPlay, co pozwala odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzeń firmy Apple.
Bluetooth jest dwukierunkowy. Można odtwarzać muzykę z urządzenia zewnętrznego, ale można też podłączyć słuchawki bezprzewodowe w tym standardzie. Obsługiwany jest kodek aptX.
DP3 odtwarza wszystkie najważniejsze formaty dźwięku jak: DSD, DFF, WAV, WMA, WMA Lossless, FLAC, AIFF, M4a, MP3, AAC oraz OGG. Obsługiwane są pliki wysokiej rozdzielczości, DSD aż do DSD256 oraz PCM do 384kHz.
Oprócz liniowego wyjścia analogowego RCA o poziomie 2Vrms są też do dyspozycji wyjścia cyfrowe (koncentryczne RCA, optyczne, AES/EBU i USB).
DP3 ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Do dyspozycji są dwa wyjścia słuchawkowe. Wyjście niesymetryczne typu jack 6,35mm (moc 58mW/32Ω, 46mW/64Ω, 26mW/150Ω) oraz wyjście symetryczne, czterostykowe XLR (moc 113mW/32Ω, 110mW/64Ω, 78mW/150Ω, 49mW/300Ω).
Jednym z elementów, które mają zpewnić wysoką jakość dźwięku jest precyzyjny oscylator o poziomie jittera poniżej 0.1ps przy 10Hz-1MHz. Do konwersji cyfrowo-analogowej służą dwa układy firmy ESS Sabre 9018Q2C. Przetwarzają one wewnętrznie sygnał w rozdzielczości 32 bitów, a także korzystają z autorskich technologii firmy Sabre, takich jak HyperStream czy Time Domain Jitter Eliminator. Układy te posiadają też wbudowane sprzętowe dekodowanie formatu DSD, z DSD256 (Quad-DSD) włącznie.
[zdjęcie odtwarzacza plików SMSL DP3]
[zdjęcie odtwarzacza plików SMSL DP3 - tylna ścianka]