Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - VMV D2 i VMV D3, zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe (11.04.2022)

W kwietniu 2022 do sprzedaży na polskim rynku wchodzą dwa zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe marki S.M.S.L., VMV D3 oraz VMV D2. Dystrybucję prowadzi MIP.

VMV D3 (cena 18.500 złotych) to droższy model z tej pary. Jest to urządzenie o symetrycznej konstrukcji oparte o klasyczny, już nieprodukowany przetwornik Burr-Brown PCM1704U-J. Zastosowano cztery takie układy pracujące w symetrycznej architekturze. Współpracują one z filtrem cyfrowym SM5847. Taktowanie zapewniają wysokiej klasy układy zegara marki ACCUSILICON. Posiadają one niezwykle niski poziom szumu fazowego, co bezpośrednio przekłada się na znaczące ograniczenie poziomu jittera.

Po przeprowadzeniu licznych prób w torze analogowym zastosowano selekcjonowane elementy, takie jak kondensatory Wima, oraz pieczołowicie zaaplikowane układy wzmacniaczy OPA1612A. Zasilanie ma wiele stopni stabilizacji, przewymiarowane kondensatory filtrujące oraz niskoszumowy transformator toroidalny brytyjskiej marki Noratel.

Pomimo zastosowanie starszego typu przetworników funkcjonalnie VMV D3 jest urządzeniem nowoczesnym. Procesor ALTERA z serii MAX II odpowiada nie tylko za przetwarzanie sygnału zegara, ale także minimalizuje jitter. Dzięki zastosowaniu najnowszego układu XMOS XU216 przetwornik VMV D3 wspiera sygnały PCM 32-bity/768kHz (natywnie), a także sygnały DSD, z DSD512 włącznie. Na wyposażeniu jest zdalne sterowanie z regulacją głośności.

VMV D3 posiada dzieloną obudowę. Zapewnia ona nie tylko mechaniczną separację pomiędzy elektroniką urządzenia a zasilaniem, ale przede wszystkim izolację od zakłóceń elektromagnetycznych. Między innymi właśnie dzięki temu zapewniono niezwykle niski poziom szumów tła.

Dane techniczne S.M.S.L. VMV D3:

VMV D2 (cena 8.490 złotych) również będzie dostępny w kwietniu 2022. Zastosowano w nim flagowy układ przetwornika cyfrowo-analogowego firmy Asahi Kasei Microsystems, AK4499. Inne kluczowe podzespoły to dwa precyzyjne oscylatory zegara amerykańskiej marki ACCUSILICON, a także nowoczesny procesor sterujący ALTERA MAX II. Tor wyjściowy zbudowano z selekcjonowanych elementów o niskiej tolerancji i dedykowanych do audio. Wzmacniacze w sekcji analogowej to układy firmy Texas Instruments OPA1611 i OPA1612. Natomiast w zasilaczu zastosowano dwa transformatory firmy Noratel.

Oprócz wejść przewodowych VMV D2 ma też moduł do odbioru Bluetooth z obsługą kodeków apt-X HD, UAT czy LDAC. Na wejściu USB zastosowano najnowszy układ interfejsu, czyli XMOS XU216. Przekłada się to bezpośrednio nie tylko na pełne wsparcie nie tylko dla formatu DXD (32-bity/384 kHz), ale także i dla DSD, aż do DSD512 włącznie.

Dane techniczne S.M.S.L. VMV D2:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego S.M.S.L. VMV D3]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego S.M.S.L. VMV D2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl