Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - podłogowe kolumny A.C.T. One 3Zero w serii Fibonacci (11.01.2023)

Na polski rynek weszły należące do serii Fibonacci podłogowe kolumny Wilson Benesch A.C.T. One 3Zero. Ceny zaczynają się od 160.000 złotych za parę dla podstawowej wersji wykończenia, a kończą na 179.600 złotych za najdroższe wersje. Dystrybucję prowadzi HiFi Club.

Kolumna A.C.T. One 3Zero to model kontynuujący długą tradycję marki Wilson Benesch. Skrót A.C.T. (Advanced Composite Technology) to nawiązanie do technologii kompozytowych, na których opierało się powstanie marki Wilson Benesch. Pierwsze kolumny firmy, model A.C.T. One, pojawiły się w 1991 roku. Technologia została następnie wykorzystana w A.C.T. Two, A.C.T., A.C.T. C60 oraz w poprzedniej generacji A.C.T. One Evolution.

Proporcje fizyczne są podobne jak u poprzedników, jednak w A.C.T. 3Zero zastosowano udoskonalną kompozytową skorupę monocoque, która stanowi największy pojedynczy komponent w każdej kolumnie z serii Fibonacci. Nowy biokompozyt A.C.T. 3Zero Monocoque jest wykonany z naturalnie pozyskiwanych, odnawialnych i zrównoważonych materiałów, które zastępują prawie wszystkie wcześniej używane materiały pozyskiwane ze źródeł petrochemicznych. Pod względem osiągów nowa skorupa jest lepsza od poprzedniej, zarówno pod względem tłumienia, jak i sztywności.

A.C.T. 3Zero to także pierwsza wśród kolumn A.C.T. wyposażona w system Isobaric Drive System. IDS zawierający dwa głośniki Tactic 170mm pracujące w zespole typu skorupa (twarzami do siebie) zamontowany jest w zaawansowanej, trzyczęściowej podstawie. Oprócz tego niski bas obsługuje jeszcze jeden głośnik Tactic 3.0 o rozmiarze 170mm. Sekcje basowe mają obudowy zamknięte. Dedykowany przetwornik średniotonowy Tactic 3.0 ma rozmiar 170mm i pracuje w obudowie ze strojonym portem o laminarnym przepływie. Wysokie tony odtwarza nowy głośnik Fibonacciego w szczelnym labiryncie.

Głośnik wysokotonowy pracuje z filtrem górnoprzepustowym drugiego rzędu na częstotliwości 5 kHz. Głośnik średniotonowy jest bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem. Głośnik niskotonowy Tactic 3.0 ma filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu. System isobaric ma filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu na 500 Hz.

Jedwabno-węglowy głośnik wysokotonowy Fibonacci o rozmiarze 25mm to najnowsza wersja technologii Wilson Benesch oparta na wcześniejszej konstrukcji głośnika Semisphere. W głośniku wysokotonowym Fibonacci udoskonalono struktury sąsiadujące z układem napędowym i hybrydową kopułką. Płyta czołowa jest utworzona z włókna węglowego - kompozytu nylonowego tworzącego geometrycznie zoptymalizowaną strukturę elementu Fibonacciego. Konstrukcja ta zapewnia płaską charakterystykę przenoszenia i ultraszeroką dyspersję. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co minimalizuje rezonans w tej strukturze.

Głośnik o nazwie Tactic 3.0 to własna konstrukcja Wilson Benesch. Preferowanym przez Wilson Benesch materiałem membrany jest izotaktyczny polipropylen. Wybrano go z uwagi na naturalne brzmienie i zdolność tego materiału do pochłaniania energii i unikania złożonych modów rezonansowych w membranie. W środku membrany znajduje się nakładka przeciwpyłowa w postaci elementu Fibonacciego. Jest ona wyprodukowana we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D). Zoptymalizowana wyniku badań forma geometryczna oraz kombinacja 5 różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń.

Górna ścianka jest wykonana z kompozytu włókna węglowego i ma złożoną formę. W pierwszej fazie przygotowania do produkcji powstają kształty ręcznie rzeźbione w glinie. Potem są one mierzone za pomocą lasera, a potem ładowane do zaawansowanego oprogramowania do cyfrowego wspomagania projektowania 3D (CAD) firmy Wilson Benesch. Importując dane w ten sposób, Wilson Benesch jest w stanie wykorzystać algorytmy oprogramowania do dalszej optymalizacji formy 3D przed produkcją. Uzyskane w ten sposób nierówne powierzchnie wspomagają rozpraszanie fal dźwiękowych, redukując postrzegane zniekształcenia i podbarwienia.

Podstawa A.C.T. 3Zero zbudowana jest z trzech oddzielnych, precyzyjnie obrobionych na CNC elementów. Konstrukcja nie tylko zawiera system Isobaric Drive System, ale także zwiększa masę u dołu obudowy kolumny i zapewnia punkty mocowania dla 13-milimetrowych stalowych łączników. Te stalowe łączniki biegną wzdłuż obudowy kolumny i łączą się z górną częścią obudowy. Podobnie jak we flagowym projekcie Eminence, obudowa A.C.T. 3Zero jest ściskana liczoną w tonach siłą za pomocą 13-milimetrowych, gwintowanych, stalowych prętów.

Oprócz standardowego wykończenia w ofercie jest gama oklein premium z naturalnego drewna, włókno węglowe Premium P1 i wykończenia lakiernicze Premium.

Dwuprzewodowy terminal jest umieszczony w podstawce tuż przy podłożu.

Dane techniczne Wilson Benesch A.C.T. 3Zero:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch A.C.T. 3Zero]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl