Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ABBINGDON MUSIC RESEARCH - złote bezpieczniki, nowy odtwarzacz CD-777 i nowy wzmacniacz AM-777 (24.10.2009)

Kilka tygodni temu na polskim rynku pojawiły się nowe produkty brytyjskiej firmy Abbingdon Music Research, wprowadzone do produkcji kilka miesiecy wcześniej. Pierwsza nowość to bezpieczniki. Badania wykonane przez AMR wskazały, że zwykłe bezpieczniki degradują jakość zasilania z sieci. Typowa konstrukcja oraz typowo stosowane materiały powodują między innymi niezadawalajacą jakość styków, efekty mikrofonowe czy pojawienie się pasożytniczej indukcyjności. Aby zaradzić tym problemom i podnieść jakość zarówno w sprzęcie audio jak i video, skonstruowano AMR Gold Fuse. AMR Gold Fuse ma ceramiczną obudowę, aby zmniejszyć mikrofonowanie. Zastosowano drut ze stopu srebra, który nie jest spiralny w przeciwieństwie do większości drutów w tradycyjnych bezpiecznikach. Końcówki są niemagnetyczne i wykonane ze złoconej miedzi. Bezpieczniki Gold Fuse są aktualnie dostępne w rozmiarze 5x20mm. Gama dostępnych nominalnych wartości prądu to: 0.125A, 0.25A, 0.5A, 1A, 2A, 5A, 10A. Bezpieczniki są produkowane tylko jako zwłoczne.

CD-777 to przede wszystkim odtwarzacz kompaktowy, ale ma on też dodatkowe funkcje. Jest on wyposażony w wejścia SPDIF oraz USB, może więc służyć także jako przetwornik CA oraz odtwarzać sygnał przesłany przez USB z komputera. CD-777 ma też wyjście SPDIF, przez które może wysłać sygnał cyfrowy na zewnątrz. Do odbioru cyfrowych sygnałów z zewnątrz wykorzystywany jest system OptiClockLock z firmowym zegarem TXCO, co ma za zadanie obniżenie poziomu jittera dla sygnałów z zewnętrznych źródeł. Urządzenie wykorzystuje wielobitowe układy konwertera CA (NOS - nowe ze starych zapasów). Możliwe są różne tryby pracy, z różnymi ustawienia oversamplingu i upsamplingu. Transport wyprodukowany jest na zamówienie AMR w oparciu o elementy z różnych źródeł. Zastosowano laser Sony serii K (stale oświetlany niebieskim światłem LED dla poprawy dźwięku), z systemem servo Philips CD-18 i z firmowym silnikiem AMR o wysokim momencie obrotowym. Oprogramowanie sterujące też wykonano na zamówienie AMR. Sekcja analogowa działa bez wzmacniaczy operacyjnych czy tranzysotrów i opiera się na układzie lampowym. Zastosowano lampy 6H1n-EV (litery EV oznaczają wysokojakościową wersję lamp) pracujące bez sprzężenia zwrotnego. Na indywidualne zamówienie jest też wykonany transformator z osobnymi uzwojeniami do różnych układów. Uważnie dobrano szereg innych podzespołów jak kondensatory, rezystorym płytki drukowane czy diody.

Podobnie jak opisany w poprzednim akapicie odtwarzacz kompaktowy, także nowy wzmacniacz zintegrowany AM-777 ma dodatkowe funkcje. Sam wzmacniacz opiera sie na rozwiązaniach zastosowanych wcześniej w modelu AM-77 Reference Class Pre-Main Amplifier. AM-777 oprócz tego wzbudowny konwerter cyfrowo-analogowy z wejściem USB.

AM-777 to wzmacniacz 60-watowy. Wykorzystuje układy nazwane przez producenta OptiGain. Skałdają się one z dwóch stopni. Pierwszy to lampowy układ SET (Single Ended Triode) pracujący bez sprzężenia zwrotnego. Drugi to stopień mocy na tranzystorach bipolarnych. Zastosowano lampy 6H1n-EB valve. Poprzez wejście USB mogą być przesłane sygnały z komputerów PC lub Mac. W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny 380VA dla stopnia wyjściowego oraz transformator typu EI, 32VA dla lampowego stopnia wejściowego. W obudowie wcielono w życie zasadę złotych proporcji. Sama obudowa bazuje głównie na aluminium, a podstawa wewnętrznej obudowy jest wykonana z czystej miedzi. Chłodzenie rozwiązano bez pomocy typowy radiatorów z żeberkami. W ten posób optymalizowane są własności mechaniczne (antyrezonansowe), elektryczne i termiczne. AM-777 ma 4 wejścia RCA (Cinch) oraz jedno wejście XLR.

[zdjęcie odtwarzacza AMR CD-777]
[zdjęcie wzmacniacza AMR AM-777]
[zdjęcie bezpieczników AMR Gold Fuse]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2025 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl