Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Audio Engineering Society (AES)

Audio Engineering Society (w skrócie AES) to zawodowe stowarzyszenie poświęcone technice audio. AES ma globalny zasięg. Jest to zdecydowanie najważniejsza organizacja zajmująca się audio. Stowarzyszenie powstało 11 marca 1948 roku w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone). AES zrzesza firmy i osoby związane z audio, a także studentów odpowiednich specjalności. Od 1991 roku działa też polska sekcja AES.

AES spełnia szereg istotnych funkcji. Wydaje wiele publikacji, organizuje wystawy i sympozja, spotkania dotyczące spraw technicznych, prowadzi prace związane z ustalaniem standardów. Szczególne znaczenie ma publikowany przez AES Journal of the Audio Engineering Society (w skrócie JAES). Na łamach tego periodyku opublikowano wiele prac o kluczowym znaczeniu dla rozwoju techniki audio. Bardzo ważne dla całej branży są też organizowane przez AES konwencje. Miejsca organizacji konwencji są zmienne. Od wielu lat organizuje się dwie konwencje rocznie. Jedna konwencja odbywa się w Europie na wiosnę, a druga w Stanach Zjednoczonych na jesieni. Konwencje stanowią połączenie branżowej wystawy oraz naukowego sympozjum. Od 1949 do 1970 roku konwencje odbywały się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza europejska konwencja odbywła się w 1971 roku w Kolonii. Opócz konwencji organizowane są też regionalne i tematyczne konferencje.

Istnieje kilka rodzajów członkostwa. Jeden rodzaj dla firm wspierających AES finansowo, dwa rodzaje dla osób związanych z audio zawodowo oraz osobny rodzaj członkostwa dla studentów.

Ze względu na zaangażowanie Audio Engineering Society w prace standaryzacyjne, skrót AES pojawia się w nazwach norm pomiarowych czy też specyfikacji technicznych.

Adresy internetowe stowarzyszenia:
Centrala: www.aes.org
Sekcja polska: www.aes.org.pl

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl