Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BilletCore (membrana)

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
BilletCore
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Slatefiber
SVA
Tioxid
TPCD (Textreme)
TPX

Firmowa nazwa typu membrany głośnikowej produkowanej przez amerykańską firmę YG Acoustics. Membrany BilletCore wytwarzane są ze stopu lotniczego aluminium. To co odróżnia je od innych membran z podobnych materiałów to sposób obróbki i kształt.

Membrana BilletCore jest produkowana poprzez wyfrezowanie odpowiedniego kształtu z bloku aluminium. W procesie produkcyjnym materiał membrany nie jest wyginany, tłoczony, rozciągany czy w inny sposób poddawany kształtującemu go ciśnieniu, co z reguły ma miejsce w przypadku membran aluminiowych z innych źródeł. Czas frezowania pojedynczej membrany jest według materiałów YG Acoustics liczony w godzinach. W trakcie frezowania ponad 99% materiału bloku aluminium jest usuwane, a następnie przekazane do recyklingu. Po obróbce przednia strona membrany jest gładka, natomiast z tylnej strony znajdują się usztywniające żebra, zarówno ułożone koncentrycznie jak i promieniście. Membrany są anodyzowane.

Membrany BilletCore są stosowane w głośnikach średniotonowych, niskośredniotonowych i niskotonowych.

Jak podaje w swoich materiałach YG Acoustics tradycyjnie stosowane metody obróbki stopów aluminium (tłoczenie, gięcie) powodują mikroskopijne uszkodzenia struktury materiału, co nie ma miejsca w przypadku BilletCore. Oprócz tego na zachowanie membran BilletCore wpływ mają wzmacniające żebra. Wśród wynikających stąd zalet BilletCore wymienia się zmniejszenie zniekształceń, ściślejsze tolerancje produkowanych głośników, stałość parametrów w czasie. Membrany BilletCore charakteryzują się dużym zakresem pracy tłokowej i przesunięciem pierwszego rezonansu membrany na wyższe częstotliwości. Producent podaje przykład głośnika (prawdopodobnie 6-calowego), dla którego uzyskano pierwszy rezonans na częstotliwości 9,8kHz.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl